top of page

TAXI STATION

Kentsel dokunun içinde dikkatleri üzerine çeken TAXI Station, grafik elemanların hem görsel hem de strüktürel olarak kullanıldığı ikonik bir biçimde tasarlanmıştır.

German Design Award 2014

  • Aday

International Design Awards 2014

  • Mansiyon – Mimari

  • Mansiyon – Kentsel Tasarım

İBB Taksi Tasarım Yarışması 2011

  • Profesyonel Kategori, İBB Teşvik Ödülü

A’Design Award 2011

  • Altın Ödül – Mimari ve YapıKentsel dokunun içinde dikkatleri üzerine çeken TAXI Station, grafik elemanların hem görsel hem de strüktürel olarak kullanıldığı ikonik bir biçimde tasarlanmıştır. İstasyon, kent insanı ile algısal bir şekilde iletişim kurar ve neredeyse bir tabela olarak öne çıkar. Evrensel bir dil kullanan tasarım, bir kamu istasyonuna yönelik olarak “taxi” metaforunu simgeler. Çağdaş kent yaşamına uygun modern ve dinamik kimliği ile bu karakterize yapı, fiziksel koşullara iki farklı boyutu ile adaptasyon sağlar.

donanımlar bulundurur. Yerden yüksek olan tasarımı ile ısı izolasyonu sağlar. Katlanabilir çatısı ile düz bir hale getirilebilen tasarım, kolaylıkla taşınabilir. Çeşitli iklimlerde kullanmaya uygun olarak tasarlanmasının yanı sıra içerisinde iki yetişkinin ve iki çocuğun rahatlıkla yaşamasına olanak sağlar. Katlandığında 30 cm yüksekliğine gelen kompakt tasarımı sayesinde,bir kerede,yarı römorklu bir araç ile, 24 adet Tentative afet bölgesine kolaylıkla taşınabilir.

Power in Numbers

Programs

Locations

Volunteers

Project Gallery

bottom of page